Naruto RYO Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naruto RYO Sitesi

Japon gibi göründüğüme bakma.Türküm,çarparım!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kullanılamaz Kol

2 posters
YazarMesaj
Uchiha Sun
Jounin
Jounin
Uchiha Sun

Shinobi Sayfası
Jutsu Listesi:

Kullanılamaz Kol Empty
MesajKonu: Kullanılamaz Kol   Kullanılamaz Kol Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 12:33 pm

Hastahane de idim. Namikaze ile başladığımız dövüşte kolumu kullanılamaz hale getirmiştim. Yaptıkları güçlü hamlelerle Niibi'yi ayaksız bırakmış ve götürmüşlerdi. Sanırım 2 kuyruklu hapsedilmişti ve ilk adımlarını atmışlardı. Namikaze'yi oradan ağır yaralı bir biçimde uzaklaştırmıştım. Durumumuz çok kötü idi. Kolumun kırıklığının geçmesi gerekti ve benim de göreve çıkmam lazımdı. Şu kahrolası Akatsuki gelmeseydi yerli yerinde görevimizi yapacaktık. Kafamı kaldıracak halim olmadığı için Namikaze'nin nerede olduğunu bilmiyordum. Bir yandan da Sai'yi düşündüm. Yetimhane arkadaşımın ölü haberini Suna'ya gelince aldım. Namikaze de ölecekti belki. Tüm bunları gözden geçirirken bana bakan Medic-nin geldi. Sanırım kolum ile ilgilenecekti. Ona soru sormassam çatlayabilirdim. Kolum nasıldı? Namikaze nasıldı? Ölmüş müydü? Kolum iyileşebilir miydi? Tüm bunları tek tek ona sormam gerekecekti. Suratı buruşuk buruşuktu. Sanırım sabahtan beri yüzlerce hasta ile ilgilenmekten onu da ter basmıştı. O kolumla ilgilenirken ona soru sormaya başladım:

- Kolum iyileşecek mi? Yoksa hep böyle kullanamayacak mıyım? Kadın buruşuk suratı ile offlayıp puffladıktan sonra cevap vermek için suratıma baktı. Sanırım böyle kalacaktı kolum. Suratından anlaşılıyordu. Hayatımın sonuna dek belki burada kolumun iyileşmesini bekleyecektim. Hayatımın sonuna kadar mı? Elbet bir gün iyileşecekti. İyileşmese bile bende burada sürünmeyecek ve taburcu olacaktım elbet. Devir değişmişti. Her an bir baskın olabilir ve belki ben ölebilirdim. Dalgın dalgın bakındığımı gören Medic-nin gözbebeklerimin büyüdüğünü ve endişelendiğimi anlayınca mecburen cevap vermek için bana baktı ve konuşmalarına başladı. Nihayet bir açıklama olacaktı

- Kolunuz şimdilik kötü ancak çok dinlenmeniz gerek. İyileşmesi için sizin de bize yardım etmeniz ve bu işe inanmanız gerek. Hayatınızın sonuna kadar burda böyle kalmazsınız. Kolunuzun durumu epey kötü ancak tabiiki uğraşlardan sonra iyileşecek. Hastahane de bir süre dolaşabilecek ve kolunuzu yavaş yavaş oynatabileceksiniz ancak bu kısıtlı olmalı. Kolunuzu hafif hafif kullanarak sonunda eski haline getirebileceksiniz. Yani meraklanmanıza gerek yok. Yaklaşık 1-2 haftaya kadar onu normal bir biçimde kullanabileceksiniz. O zamana kadar kolunuzu hareket ettirmemenizi tavsiye ederim. Hemen şıp diye hareket ettirirseniz canınız oldukça yanabilir. Sözünü bitirince kolumu iyileştiren elini çekti ve yanımdan uzaklaştı. Yeni bir hastanın yanına gidecekti sanırsam. Burda kapalı kalmak bıkkınlık verici idi. O gittikten sonra Namikaze'nin durumunu öğrenmem gerektiğini hatırladım. Şu an Azrail'in pençesinde olabilirdi. Halime şükretmem gerekliydi. Ne de olsa hayatta kalabilmiştim. Sadece kolumu kaybetme riskim vardı ve onuda zamanla atlatabilirdim. Sağlam olan kolumu yanımdaki küçük masaya uzattım. Sanırım okumam için oraya kitap koymuşlardı. Kitabı elime aldım ve kucağıma koyarak ilk sayfasını açtım ve okumaya başladım. Kitabın sayfalarını git gide okurken yavaş yavaş diğer kolumun da parmaklarını oynatıyordum. Gerçi o kadarcık bir şey ile parmaklarım ve kolum kopacakmış gibi oluyordu. Tanrı'ya şükretmem gerekti. Çok büyük bir patlamada kendimi Suiton hortumunun içine alarak korumuştum kendimi. Hayatta olmam çok büyük şanstı.
Uchiha Sun
Jounin
Jounin
Uchiha Sun

Shinobi Sayfası
Jutsu Listesi:

Kullanılamaz Kol Empty
MesajKonu: Geri: Kullanılamaz Kol   Kullanılamaz Kol Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 1:12 pm

Kitabımı okumaya devam ediyordum. Kitap bir ülkenin çöküşünü anlatıyordu. Bir ara ülkeyi içten çökertmek ve ülkenin vatandaşlarının güvensizliğe sahip olmaları için bir dedikodu yayılmıştı ve bu dedikodu ülkeyi neredeyse çökertecekti. Ancak o ülkenin En iyi shinobisi olan Kage orada bir duyuru yaptı ve "Bu gibi söylentilere inanırsak. İşte o zaman ülkemiz biter ve işte o zaman işimizin bittiğini kabulleniriz. Bu kadar basit!" demişti. Yatağımdan düşünmeye başladım. Ne adam ama? Hem çöken devlete kurtulacağız diyor. Hem de kendine güvenip oraya çıkıyor. Ne kadar da saçma bir kitap. Bana hafif şeyler lazımken böyle aptalca kitapları buraya koyuyorlardı. Başka bir kitap okumak istemiyordum. Kitap okuma iştahımı kesmişti bu kitap. Bir yandan da kendim söyleniyordum. Şu lanet kolum iyileşse de şu lanet yerden taburcu olsam. Bir yandan da Namikaze'yi düşünüyordum. Kahrolası dövüş onu yaralamıştı. Görevli olan Medic-nin gelse de ona da durumunu sorsaydım. Umutlu bir şekilde beklemeye başladım ancak hiç gelmiyecekti. Saatlerce gözüm kapıda onu bekliyordum. Sonunda kapım biraz aralandı ve hiç tahmin edemeyeceğim biri gelmişti. Bu kişi Hayate idi. Onun ile Geninken takım arkadaşları idik. Hiç değişmemişti. Suratı aynı idi. Ancak gözleri farklı idi. Sanırım Byakugan sahibi olmuştu. Benim de Sharingan sahibi olduğumu bilmiyordu. Ona soracak bin ton sorum vardı. Ancak önce o mu başkası mı olduğunu anlamam gerekiyordu:

- Hayate, sen misin? Yoksa başka birisi var da ben onu karıştırıyor muyum? Sözümü bitirince mutlu ve biraz da endişeli bir tavırla cevap vermeye hazırlandı ve bana uzun uzun baktı. Kuracağı cümleden sanırım vazgeçmişti. Endişeli tavrını belli etmemeye çalışıyordu ancak belli etmemeye çalışırken mecburen ediyordu. Bu durumun böyle devam edeceğini anladığım anda görevli Medic-nin odaya girdi ve durumumu söylemeye başladı:

-Arkadaşınız olduğunu söyleyen kişiyi ziyaret saati olduğu için buraya aldım. Durumunuzda henüz bir gelişme yok. Olduğu zaman size haber veririz. Arkadaşınızın durumu aynı. Ona gerekli müdahaleleri yaptık. Sizin durumunuz fazla sürmeyecek ancak arkadaşınız burada fazla durabilir. Şimdilik bu kadar bilgi verildi bana da. İyi günler. Sözünü bitirdikten sonra odadan çıktı ve Hayate ile uzun bakışmalarımıza başladık. Onun bir cevap vermesini bekliyordum.

Hyuuga Hayate
Jounin
Jounin
Hyuuga Hayate

Shinobi Sayfası
Jutsu Listesi:

Kullanılamaz Kol Empty
MesajKonu: Geri: Kullanılamaz Kol   Kullanılamaz Kol Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 1:52 pm

İçeri girdim. Sun bana bakıyordu. Sun'la Genninken tanışmıştık. En iyi arkadaşlarımdan biriydi. Sun Hayate'ye
-Hayate, sen misin? Yoksa başka birisi var da ben onu karıştırıyor muyum?
Diye sordu. Mutluydum ama Sun'nın kolu içinde endişeleniyordum. Sun'nın sorusuna cevap verecekken birden vazgeçtim. Endişemi belli etmek isteiyordum ama Sun bunu anlamıştı. Birden odaya Medic-nin girdi.
-Arkadaşınız olduğunu söyleyen kişiyi ziyaret saati olduğu için buraya aldım. Durumunuzda henüz bir gelişme yok. Olduğu zaman size haber veririz. Arkadaşınızın durumu aynı. Ona gerekli müdahaleleri yaptık. Sizin durumunuz fazla sürmeyecek ancak arkadaşınız burada fazla durabilir. Şimdilik bu kadar bilgi verildi bana da. İyi günler.
Sözünü bitirip odadan çıktı. Sun bana bakıyordu. Sanırım cevap vermemi bekliyordu. Daha fazla bekletmeden cevap verdim.
-Evet benim eski dostum. Nasılsın ? Kolunun durumunu merak etmiştim. Onun için geldim. Umarım rahatsız edmiyorumdur.
Uchiha Sun
Jounin
Jounin
Uchiha Sun

Shinobi Sayfası
Jutsu Listesi:

Kullanılamaz Kol Empty
MesajKonu: Geri: Kullanılamaz Kol   Kullanılamaz Kol Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 2:04 pm

Endişen sona ermişti. Evet o idi. Kendisi de söylemişti. Onu hemen tanımıştım. Çok eski dosttuk. Takım arkadaşı idik. Hayatta kalan son takım arkadaşım idi. Diğeride Sai idi ancak o da kısa bir süre önce ölmüştü. Sanırım o da bunun haberini almıştı. Yanımdaki masadaki suyu almak için sol kolumu zar zor uzattım. Ancak parmaklarıma dahi alamadım. Sağ kolumu uzatarak aldım ve içtim. Kolumun durumu bu kadar vahimdi ve Hayate bunun farkında idi. Konuşmalarıma ve sorularıma devam ederek ona sordum:

-Sai öldü. Haberin varmı? diyerek cümlemi bitirdim. Büyük ihtimal haberi vardı. Yıllardır birlikte olduğu takım arkadaşının öldüğü haberini almıştı mutlaka. Ben, Hayate ve Sai çok uzun süredir arkadaştık. Ölümü biraz olsun onu üzecekti. Gerçi o ve Sai devamlı kavga ederlerdi ancak üzülmesi gerekirdi. Böyle bir durumda üzülme yeri idi. Uzun uzun sağ kolum ile sol kolumu okşadıktan sonra ona tekrar bir soru sordum:

-Sence kolum tekrar iyileşecek mi Hayate? Eskisi gibi görevlere çıkacak ve jutsu çalışacak mıyım? Hayatın zorluklarına sol kolumsuz katlanabilecek miyim? Bir ara Medic-ninler ile konuşur musun? Dövüşteki arkadaşım Namikaze ve benim kolumun durumunu bir ara öğrenir misin? Çok şey istiyorum ancak bunları yapacak mısın? cümlemi bitirmiştim. Ondan istediklerim az da değildi ancak zamanını benim sorularım ve sorunlarım ile geçirebilirdi. Sonuçta saatler değil günler söz konusu idi. Beniç için birkaç saatini harcayabilirdi. Böylelikle kolum da günden güne iyileşebilirdi. Gerçi kolumun iyileşmesi şıp diye olacak birşey değildi. Tanrı anlıma ne yazdı ise o olacaktı. Eğer kolumu oynatamayacağımı yazdıysa oynatamazdım. Dualarımı bir yandan da içimden okuyor ve ona olumun iyileşmesi için şükrediyordum. Hayate hala cevap vermemişti. Yanı başımdaki pencereden dışarda oyun oynayan çocukları izlemeye başladım. Sıcak kuma çıplak ayakları ile basıyorlardı. Sanırım biz küçükken oynadığımız en çok sıcak kuma basmaca oynuyorlardı. Küçükken ben de aynı yerde arkadaşlarım ile oynardım. Ailem varken. Aynı benim gibi bir adam da pencereden bize bakıyordu. Onu görmüş ve ona bakmıştım. Sanki yaşanmış birşey tekrar ediliyordu.
Hyuuga Hayate
Jounin
Jounin
Hyuuga Hayate

Shinobi Sayfası
Jutsu Listesi:

Kullanılamaz Kol Empty
MesajKonu: Geri: Kullanılamaz Kol   Kullanılamaz Kol Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 2:16 pm

Sun bana Sai'nin öldüğünü söylemişti. Haberim vardı. Bu görev eski bir dostumun ölümüne sebep olmuştu. Keşke onların yardımmına gitseydim diye düşünüyordum. Sun Sol kolunu nerdeyse hiç oynatamıyordu. Ardından devam etti
-Sence kolum tekrar iyileşecek mi Hayate? Eskisi gibi görevlere çıkacak ve jutsu çalışacak mıyım? Hayatın zorluklarına sol kolumsuz katlanabilecek miyim? Bir ara Medic-ninler ile konuşur musun? Dövüşteki arkadaşım Namikaze ve benim kolumun durumunu bir ara öğrenir misin? Çok şey istiyorum ancak bunları yapacak mısın?
Sözünü bitirmişti ben dışardaki çocukları izliyordum. Birden Sun'a cevap verdim.

- Elbette Sun iyileşmen için ne gerekiyorsa yaparım. Bekle de ben medic-ninlere arkadaşının ve senin durumunu sorayım. Hemen dönerim merak etme ayrıca bana kalırsa kesinlikle iyileşeceksin.
Sözümü bitirip odadan çıktım. Sun ve arkadaşına bakan medic-nini buldum. Ona Sun'nın durumu hakkında sorular sordum. Sun'nın durumu pekte iyi değil ardından Sun'nın arkadaşı Namikaze'yi sordum. Onun durumununda çok kritik olduğunu öğrendim ama Sun'na bunları söyleyemezdim. Bu yüzden ona daha umut verici şeyler söyleyecektim. Odaya girdim ve Sun'a
- Medic-nin durumunun çok kötü olmadığını söyledi. Arkadaşının durumu biraz kötüyüş ama endişelenme o da iyileşecektir.
Böyle bir yalan söylemiştim. Bu yüzden Sun'nın beni affetmesini diliyordum.
Uchiha Sun
Jounin
Jounin
Uchiha Sun

Shinobi Sayfası
Jutsu Listesi:

Kullanılamaz Kol Empty
MesajKonu: Geri: Kullanılamaz Kol   Kullanılamaz Kol Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 2:38 pm

- Elbette Sun iyileşmen için ne gerekiyorsa yaparım. Bekle de ben medic-ninlere arkadaşının ve senin durumunu sorayım. Hemen dönerim merak etme ayrıca bana kalırsa kesinlikle iyileşeceksin.

İyileşebileceğimi söylemişti. Ancak bu kolay olmayacaktı. Benim ve onun inanması, medic-nin lerin iyileştirmesi ile koluma kavuşacaktım. Ona sorduğum soruyu da yanıtlamış ve arkadaşımın durumunu öğrenmek için odamdan çıkmıştı. Çok geçmeden gelmesi gerekiyordu ki bende meraktan çatlamamalıydım.

- Medic-nin durumunun çok kötü olmadığını söyledi. Arkadaşının durumu biraz kötüyüş ama endişelenme o da iyileşecektir. Arkadaşımın durumu iyi ise benim durumum önemli değil idi. O da çok geçmeden iyileşecekti. Aynı benim gibi. Ancak kolumun kötü olduğunu duymak biraz olsun suratımı ekşitmişti. Mecburen beklemem gerekirdi. Dua ederek koluma ve arkadaşıma kavuşacaktım. Hayate'ye dönüp konuşmaya başladım:

- Tanrı'ya dua ederek ve inanarak kolumu ve arkadaşımı kazanabilirim Hayate. İnanmam yeterli olacaktır. Kolum iyileşince rahat rahat dolaşacak ve görevler yapacağız. Daha uzun yaşayacağız. Elimi kullanamasam bile sağ elim var. Sağ elimin durumunun iyi olmasına şükretmeliyim. Onu da kaybedebilirdim. Ancak bu mühim değil. Yaşıyorum ya. O bana yeter. Cümlemi bitirip aşağıdaki çocukları izlemeye devam ettim. Kavga ediyorlardı. Anlaşamamışlardı sanırım. Onları izlerken uykuya dalmıştım. Rüyamda kolum iyileşmişti. Hayate ve Sai de vardı. Sai yaşıyordu ve Namikaze de hayattaydı. Birlikte bizi yaralayan akatsukileri öldürmüştük. Kazekage bize ödül vermişti. Çok güzel bir rüya idi. Bana yarayacak tek rüya bu idi. Durumumu ve içimi açacak tek gerekli şey bu rüyamış gibi hissettim. Tanrı bana ödülümü vermiş ve bana onların kanlı yüzlerini rüyamda göstermişti. Tanrı'ya ne kadar dua etsem azdı. İntikamımızı rüyamızda almıştık. Rüyamda tanımadığım daha birçok kişi vardı ancak bunlar ile tanışmam pek uzun sürmeyecekti.

Hyuuga Hayate
Jounin
Jounin
Hyuuga Hayate

Shinobi Sayfası
Jutsu Listesi:

Kullanılamaz Kol Empty
MesajKonu: Geri: Kullanılamaz Kol   Kullanılamaz Kol Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 2:48 pm

- Tanrı'ya dua ederek ve inanarak kolumu ve arkadaşımı kazanabilirim Hayate. İnanmam yeterli olacaktır. Kolum iyileşince rahat rahat dolaşacak ve görevler yapacağız. Daha uzun yaşayacağız. Elimi kullanamasam bile sağ elim var. Sağ elimin durumunun iyi olmasına şükretmeliyim. Onu da kaybedebilirdim. Ancak bu mühim değil. Yaşıyorum ya. O bana yeter. Sözünü bitirip pencereden çocukları izlemeye koyuldu.Sun pençereden çocukları izlerken uykuya dalmıştı. Benim de gitme vaktim gelmişti. Onun yanından ayrılmadan önce bir not yazdım. notta en kısa zaman da tekrar geleceğimi yazdım. Son bir kez ona bakıp odadan çıktım. Namikaze ve onun durumu hakkında medic-nin'den gene kısa bir bilgi alıp eve gitme vakti gelmişti. Hastaneden ayrıldım. Yolda hâla Sai ve Sun'na olanları düşünüyordum. Akatsuki Nibi'yi de yakalamıştı. Mühür işlemi çoktan gerçekleşmiş olabilirdi. Hâla kendime kızıyordum. Neden yardım etmeye gitmemiştim. Bu yüzden kendimden nefret edebilirdim. Sun'nın iyileşeceği umudu ile evime girdim.

Kullanılamaz Kol
1 sayfadaki 1 sayfası